Recenzie LG 29UC88

zavo

Pridané: 24. apríla 2017

• IPS panel
  • Kalibracia farieb od vyroby
  • Rozdelenie obrazovky a obraz v obraze
  • Zakryvenie obrazovky
  • Dobre moznosti polohovania
  • Rozlisenie a hustota pixelov
  • 75Hz funguje len s AMD kartami a Freesync a iba cez DP kabel inak aj ked pretaktujete cez HDMI tak robi frame skipping
  • Mierny bleeding po okrajoch
  • Odozva priemerna
  • Nie vsetky hry podporuju ultrawide
  • Serialy a filmy ktore su 16:9 budu mat po bokoch cierne pasy

Tento monitor patri medzi entry level pokial hladate ultrawide so zahnutou obrazovkou. Zahnutie sice nie je moc vyrazne, avsak monitoru dodava naozaj krasny vzhlad a vzhladom na jeho sirku aj lepsie vlastnosti pri pozerani. Obrazovka je matna, avsak obraz prijemny ostry. Farby su kalibrnovane od vyroby a naozaj jedny z najlepsich, co som zatial videl. Moj kus ma mierny bleeding v pravom hornom roku, ktory si vsimnete naozaj len, ked to budete testovat obrazkami na test bleedingu v uplnej tme. Rozlisenie je podla mna idealne pretoze pokial pozerate na monitor zo vzdialenosti 40cm a viac, tak nevidite samotne pixely a zase ak chcete hrat hry tak na toto rozlisenie staci aj stredna trieda grafickych kariet.
Velmi dolezite je zdoraznit, ze monitor je sice 29", ale obrazovka je na vysku mensia asi o 1.5 cm, ako moj starsi FHD 24" samsung. Obsah ako napr serialy vo formate 720p/1080p, alebo hry ktore nepodporuju ultrawide rozlisenie budu mat cierne pasy po bokoch. Osobne si myslim, ze to nie je nic strasne a ta cierna je naozaj cierna avsak z 29" monitora je zrazu nieco okolo 23". Zato filmy v kino formate 21:9 vyzeraju super.

Celkove vypracovanie monitoru je na vysokej urovni, stojan je pevny a vyborne polohovatelny. Aj ked monitor vyzera, ze nema ramcek, tak po rozsvieteni su tam 1cm okraje. Nastavovanie monitoru sa robi cez joystick s ktorym to chce trochu cviku, ale po par dnoch to uz budete vediet rychlejsie ako s klasickymi tlacitkami. Monitor nema ziadnu prednu diodu ktora by neprijemne svietila. Nastavenia su v postate klasicke ako u vacsiny monitorov, co by som vsak zdoraznil je moznost zapojit viac PC na jeden monitor a vyuzit jeden monitor na zobrazenie ploch z viacerych PC. Tak isto ponuka prednastavene profily pre hry podla zanru.

Co sa tyka hier tak tu prichadza mierne sklamanie. Kde 75Hz funguje len s DisplayPort kablom, ktory v baleni NIE JE a len s AMD kartami. Ako nahle sa snazite rozbehat 75Hz cez custom rozlisenie s AMD alebo Nvidia kartami cez HDMI tak monitor vynechava kazdy piaty framy. Ak uz mate DP kabel a aj AMD kartu tak monitor nepretaktujete na viac ako 75Hz je to pravdepodobne zamknute vo FW. Odozva je vyrobcom udavana 5ms a porovnaval som ju s 2ms starsim TN panelom a IPS panelom s udavanou 7ms odozvou. Subjektivne vidim volnym okom, ze TN je rychlejsi a medzi IPS monitormi mi to pride skoro rovnake. V menu je moznost nastavit 4 hodnoty (High/Middle/Low/Off) response time, avsak nepostrehol som ziadnu zmenu.

Zaverecne odporucanie: Pokial hladate monitor so zahnutim a ultrawide formatom na robotu, upravu fotiek, browsovanie a filmy, tak tento vam ponukne kvalitne podanie farieb a celkovo vyborne spracovanie za dane peniaze. Tak isto ho mozno odporucit hracom MMO a RTS a RPG a najma zavodnym hram, ktore vyzeraju jednoducho UZASNE! FPS hry vyzeraju tiez krasne, avsak pri nich je vidiet pomalsiu odozvu oproti TN panelom.

vlado
vlado

Pridané: 26. júla 2016

• nemal som este lepsi monitor ako je tento
  • zatial neviem co mu vytknut...

robim hlavne grafiky a tiez aj 3d vizualizacie, dobre je ze photoshop neskresluje vo farbach ... tam asi aj koncim, hry som zatial netestoval a asi ani nebudem :)

Philips 288P6LJEB

Philips 288P6LJEB